​Stuhia e rërës “gëlltit” një qytet në Kinë

Azia

​Stuhia e rërës “gëlltit” një qytet në Kinë

Më: 27 korrik 2021 Në ora: 11:35
Pamje nga video

Një stuhi rëre kaloi nëpër një qytet në veriperëndim të Kinës dhe pamjet janë mahnitëse.

Pamjet tregojnë rërë që mbulon ngadalë qytetin e Dunhuang dhe zvarritet mbi ndërtesa dhe rrugë.

Dunhuang ndodhet buzë shkretëtirës Gobi, shkruan BBC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat