65-vjeçari: Kam marrë 11 doza të vaksinës anti-COVID, më shpëtuan nga ...

Azia

65-vjeçari: Kam marrë 11 doza të vaksinës anti-COVID, më shpëtuan nga ...

Më: 8 janar 2022 Në ora: 19:05
Brahmdeo Mandal

Një burrë është vaksinuar të paktën 8 herë me vaksinën kundër Covid, vitin e kaluar, tha një zyrtar shëndetësor në Indi.

Ndërkohë, Brahmdeo Mandal, 65 vjeç, pohon se ka marrë 11 doza të vaksinës dhe se po përgatitej të merrte dozën e 12-të.

Postieri në pension tha se vaksinat e kishin ndihmuar të shpëtojë nga dhimbjet dhe “të qëndrojë i shëndetshëm”. Ai pretendon se nuk ka pësuar asnjë efekt negativ nga mbidozat.

65-vjeçari u ndalua të merrte dozën e 12-të të vaksinës (siç pretendon ai) javën e kaluar, shkruan BBC.

Autoritetet vendase njoftojnë se janë duke u zhvilluar hetime për të zbuluar se si i moshuari arriti të marrë dozat e vaksinës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat