Ngjarje horror! Zjarri përfshin pallatin, digjen për së gjalli pesë persona

Azia

Ngjarje horror! Zjarri përfshin pallatin, digjen për së gjalli pesë persona

Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 11:28
Foto ilustrim

Pesë persona humbën jetën dje, kur flakët e zjarrit shpërthyen në një kompleks pallatesh në qytetin Xi’an, kryeqyteti i provincës Shaanxi të Kinës veriperëndimore.

Zjarri ka rënë në orën 13:21 (me orën lokale) në një pallat në rrethin Weiyang.

Mediet vendase shkruajnë se forca të forta zjarrfikëse kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Zjarrfikësit kanë shpëtuar tetë persona, ndërsa pesë të tjerë kanë vdekur. Zjarri u shua në orën 13:50, rreth gjysmë ore pasi filloi, sipas zjarrfikësve të qytetit kinez. Shkaqet e zjarrit janë duke u hetuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat