Hamasi po e shqyrton propozimin e armëpushimit

Azia

Hamasi po e shqyrton propozimin e armëpushimit

Më: 3 shkurt 2024 Në ora: 23:40
Foto ilustrim

Hamasit ka thënë se udhëheqja e grupit po shqyrton një propozim të paraqitur muajin e kaluar për një armëpushim me Izraelin.

Grupi po kërkon një marrëveshje ku Izraeli të përfundojë ofensivën e tij dhe të tërhiqet nga Gaza, shkruan Sky News.

Gjithashtu po kërkohet një armëpushim afatgjatë, rindërtim dhe lirim i të burgosurve të mbajtur në burgjet izraelite.

Detaje tjera nuk u japen.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat