Hezbollahu thotë se ka lëshuar dhjetëra raketa në selinë e mbrojtjes ajrore të IDF

Azia

Hezbollahu thotë se ka lëshuar dhjetëra raketa në selinë e mbrojtjes ajrore të IDF

Më: 14 prill 2024 Në ora: 00:33
Foto ilustrim

Grupi libanez Hezbollah ka pohuar në një deklaratë se militantët e tij lëshuan dhjetëra raketa Katyusha.

Duke synuar shtabin e mbrojtjes ajrore të Forcave të Mbrojtjes të Izraelit (IDF) në zonën e kazermave Kaila në Lartësitë Golan.

Në një deklaratë, Hezbollahu deklaroi mbështetjen e tij për popullin palestinez në Gaza dhe rezistencën e tyre kundër sulmeve izraelite në zonat civile.

Hezbollah tha se sulmi u krye në orën 12:35 të mëngjesit me orën lokale të së dielës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat