Raportohet se sulmet ajrore izraelite kanë vrarë tetë palestinezë në Rafah

Azia

Raportohet se sulmet ajrore izraelite kanë vrarë tetë palestinezë në Rafah

Më: 17 qershor 2024 Në ora: 23:48

Një sulm ajror izraelit vrau të paktën tetë palestinezë në lindje të Rafah, kanë bërë të ditur zyrtarët e spitalit.

Ata këtë e kanë thënë duke cituar dëshmitarët që mbërritën me të plagosurit dhe ata që ndihmuan për të nxjerrë trupat nga nën rrënoja, shkruan CNN.

Ndërkaq, Forcat e Mbrojtjes së Izraelit ende nuk kanë bërë ndonjë koment në lidhje me këtë gjë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat