Fitore e thellë e Prishtinës

Basketboll

Fitore e thellë e Prishtinës

Më: 24 janar 2021 Në ora: 16:36
Fitore e thellë e Prishtinës

Prishtina ka shënuar fitore bindëse ndaj Trepçës në udhëtim 33:128 (14:25, 4:39, 5:29, 10:35), në kuadër të javës së 11-të në Superligën e Femrave.

Skuadra prishtinase dominoi nga fillimi deri në fund, duke shënuar fitore të merituar, që është e para në stinorin pranveror.

Te Trepça më e mira ishte Sihana Ramoja me 14 pikë e shtatë kërcime, kurse te Prishtina u dalluan Alexis Tolefree me 32 pikë për 20 minuta dhe Besjana Martinaj me 20 pikë.

Trepça ka një fitore dhe dhjetë humbje, kurse Prishtina shtatë fitore dhe katër humbje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat