Kryeministrja e Zelandës së Re merr dozën e parë të Pfizer

Bota

Kryeministrja e Zelandës së Re merr dozën e parë të Pfizer

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 09:42
Jacinda Ardern

Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern  ka marrë dozën e parë të vaksinës Pfizer.

Zelanda e Re mbylli kufijtë dhe ndërmori masa të ashpra, duke u bërë një nga vendet e pakta që kanë eliminuar plotësisht  Covid-19 në komunitet.

Por qeveria po përballet me kritika për shpërndarjen e  ngadaltë të vaksinave.

Vendi ka regjistruar 2,714 raste dhe 26 viktima që nga fillimi i pandemisë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat