Lavrov dhe Blinken flasin në telefon, zbulohet çka diskutuan

Bota

Lavrov dhe Blinken flasin në telefon, zbulohet çka diskutuan

Nga: G.B Më: 26 shkurt 2022 Në ora: 10:12
Sergei Lavrov

Tani kemi disa detaje të bisedës telefonike të mbajtur mes Sekretarit të Shtetit të SHBA Antony Blinken dhe ministrit të Punëve të Jashtme të Rusisë Sergei Lavrov, shkruan BBC, përcjell Bota sot.

Një deklaratë nga ministria e jashtme në Moskë thotë se Lavrov theksoi nevojën për "dialog pragmatik mbi të gjithë gamën e çështjeve të ngritura nga Rusia".

Ai gjithashtu i tha Blinken se "retorika agresive" e fryrë nga Uashingtoni ishte e papranueshme.

Por tha se ishte e nevojshme të vazhdohej "puna e përbashkët".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat