Biden: Putin është “diktator vrasës”

Bota

Biden: Putin është “diktator vrasës”

Më: 18 mars 2022 Në ora: 13:24
Joe Biden

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, e ka quajtur presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, “diktator vrasës” dhe “bandit të vërtetë”

Këtë e ka thënë teksa ka folur në “Drekën e Miqve të Irlandës”.

Lufta në Ukrainë ka hyrë në javën e katërt.

Më poshtë video:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat