Britania e Madhe ndërpret Rusinë nga shërbimet e menaxhimit

Bota

Britania e Madhe ndërpret Rusinë nga shërbimet e menaxhimit

Nga: V.N Më: 4 maj 2022 Në ora: 14:48
Liz Truss

Në një lëvizje jashtë sanksioneve të BE-së për të cilat kemi dëgjuar sot, Rusisë i është ndaluar të përdorë shërbimet britanike të këshillimit, kontabilitetit dhe PR për menaxhimin në ndryshimet e shpallura nga Britania, shkruan BBC, transmeton Bota sot.

Sekretarja e Jashtme Liz Truss tha se ndalimi do të ndërpresë eksportet e shërbimeve "kritike për ekonominë ruse".

Ajo shtoi se kjo do të "ndihmojë për të siguruar dështimin e Putinit në Ukrainë".

Sanksione të tjera midis 63 të futura të mërkurën synojnë organizatat e medias ruse dhe ata që punojnë për to.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat