Ish-presidentët e Ukrainës kërkojnë ndihmë për luftëtarët e Azovstal

Bota

Ish-presidentët e Ukrainës kërkojnë ndihmë për luftëtarët e Azovstal

Nga: A.SH Më: 14 maj 2022 Në ora: 06:21
Fabrika e çelikut në Mariupol

Në Mariupol, në fabrikën e çelikut po luftojnëme jetën luftëtarët e bllokuar atje.

Tre ish-presidentë të Ukrainës përmes një letre bëjnë thirrje për ndihmë ndërkombëtare “me të gjitha mjetet diplomatike në dispozicion” për luftëtarët e bllokuar në fabrikën e çelikut Azovstal në Mariupol.

Leonid Kuchma, Viktor Jushçenko dhe Petro Poroshenko bënë apelin në një letër të nënshkruar të premten, sipas Euromaidan Press.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat