Moska qorton ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar për komentet "fyese" të kryeministrit

Bota

Moska qorton ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar për komentet "fyese" të kryeministrit

Nga: A.SH Më: 30 qershor 2022 Në ora: 19:50
Foto ilustrim

Rusia ka thirrur ambasadorin britanik në Moskë për të protestuar kundër komenteve “fyese” të kryeministrit Boris Johnson për presidentin Vladimir Putin, thuhet në një deklaratë të Ministrisë së Jashtme ruse, përcjell Bota sot.

Deborah Bronnert iu tha se Rusia "kundërshtoi me vendosmëri" "komentet e hapura ofenduese të autoriteteve britanike ndaj Rusisë, liderit të saj, zyrtarëve të saj si dhe popullit rus", raportoi agjencia e lajmeve AFP të thoshte ministria.

Reuters raportoi se deklaratat "fyese" përfshinin ato në lidhje me kërcënimet e supozuara ruse për të përdorur armë bërthamore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat