Përpjekja e Sebahates për krijuar biznes në fshat

Ekonomi

Përpjekja e Sebahates për krijuar biznes në fshat

Më: 13 nëntor 2021 Në ora: 12:48
Sebahate Rama

Jeta në një zonë të thellë rurale nuk e ka qenë pengesë për Sebahate Ramen.

Ajo është nga fshati Keçekollë e Prishtinës që të krijojë një biznes të vogël.

Ajo tashmë ka mbi 30 koshere bletë si dhe pesë lopë e dy viça.

Ajo po planifikon ta zgjerojë biznesin e saj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat