U kritikuan me Presidenten e Pecin se nuk mbollën 1 milion fidane, Liburn Aliu: Na kanë mbetur edhe 4 muaj

Ekonomi

U kritikuan me Presidenten e Pecin se nuk mbollën 1 milion fidane, Liburn Aliu: Na kanë mbetur edhe 4 muaj

Më: 7 qershor 2022 Në ora: 09:55
Foto nga vendi i ngjarjes

Ministri i Mjedisit, Liburn Aliu ka bërë një reagim pas raportimeve të djeshme se Qeveria me Presidencën nuk e kishin përmbushur zotimin e tyre për mbjelljen e 1 milion fidanëve në gjithë Kosovën.

Sipas Aliut, kanë mbetur edhe 4 muaj për të mbjelle fiks sa kanë thënë ata.

Bashkë me Presidenten e Republikës së Kosovës znj. Vjosa Osmani dhe Ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, z. Faton Peci, u zotuam se do ta bëjmë edhe më të bukur e më të këndshëm ambientin përreth nesh.

Kur kanë mbetur edhe 4 muaj deri në përmbushjen e një viti të plotë që nga fillimi i mbjelljeve, nëpër komunat e Kosovës tashmë janë mbjellur 848,106 fidane të reja.

E në muajt në vijim, do të vazhdojë bashkëpunimin me biznese, komuna dhe mërgatën për ripyllëzim e gjelbërim të mëtejshëm”, ka shkruar Aliu në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat