Damka viziton Pallatin e Rinisë, sheh nevojat për Lojërat Mesdhetare

Ekonomi

Damka viziton Pallatin e Rinisë, sheh nevojat për Lojërat Mesdhetare

Më: 22 shtator 2023 Në ora: 09:55
Foto nga vendi i ngjarjes

Ministri i Zhvillimit Rajonal, Fikrim Damka ka vizituar sot Pallatin e Rinisë dhe është takuar me Kryeshefen, Mrika Gashi Macula.

“Ministri i Zhvillimit Rajonal, z. Fikrim Damka në viziten e ti u njoftua më detajisht për objektin e Pallatit të Rinisë, ku planet dhe reformat që po jetësohen çdo ditë”, thuhet në njoftimin e ministrisë.

Ministri Fikrim Damka shprehu mbështetjen e tij dhe interesimin për një bashkëpunim më të ngushtë për të realizuar idetë dhe projektet e parashikuara,

specifikisht nevojat infrastrukturore për komunitetin sportiv për garat e Lojërave Mesdhetare 2030.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat