Rekordi i zi në Mal të Zi – 18 të vdekur shkaku i coronavirusit

Evropë

Rekordi i zi në Mal të Zi – 18 të vdekur shkaku i coronavirusit

Më: 8 mars 2021 Në ora: 20:04

Shteti malazez ka regjistruar ditën më të rëndë sa i përket gjendjes me pandeminë.

Në Mal të Zi, në 24 orët e kaluara, 18 njerëz vdiqën nga efektet e coronavirusit, shumica në një ditë. 417 raste të reja pozitive u konfirmuan gjithashtu.

Nga raportimi i fundit, tetëmbëdhjetë vdekje në lidhje me COVID-19 janë raportuar gjersa pacientët e ndjerë ishin nga Podgorica (6), Nikshiq (4), Budva (2), Bara (2), Berane (1), Bijelo Polje ( 1), Pljevlja (1) dhe Rozhajë (1), ku më i riu ishte 63 vjeç dhe më i moshuari 90 vjeç, raporton rtcg.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve në lidhje me infeksionin COVID-19 në Malin e Zi që nga fillimi i pandemisë është 1085.

Që nga fillimi i ngjarjeve të epidemisë (mars 2020), numri i përgjithshëm i rasteve të regjistruara të infeksionit me virusin është 80191. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat