E rëndë! Hyjnë për t’u larë në liqen, mbyten dy vëllezërit dhe motra

Evropë

E rëndë! Hyjnë për t’u larë në liqen, mbyten dy vëllezërit dhe motra

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 18:53
Foto ilustrim

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Turqi ku dy nga tre vëllezërit që hynë në liqenin e digës Atatürk për t’u freskuar në rrethin Hilvan të ıanlıurfa u mbytën.

Motra e tretë, Elif Nur, e cila ishte nën trajtim, gjithashtu vdiq.

Elif Nur Mece, u dërgua në Spitalin e Trajnimit dhe Kërkimit në Sanliurfa nga ekipet policore të Departamentit të Policisë së Provincës nga Liqeni i Digës Atatürk.

Ajo hyri me vëllezërit e saj Emirhan dhe Halenur në Rrethin Aşağı Kucak të ıanlıurfa, humbi betejën e saj për jetën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat