Punëtori filmohet duke vjedhur katër shishe vere – policia franceze kontrolloi shtëpinë e tij dhe gjeti një skenë të paprecedentë

Evropë

Punëtori filmohet duke vjedhur katër shishe vere – policia franceze kontrolloi shtëpinë e tij dhe gjeti një skenë të paprecedentë

Më: 24 shkurt 2024 Në ora: 12:51
Foto ilustrim

Një punëtor i paidentifikuar i verës në rajonin prestigjioz francez të Burgundisë u gjend në qendër të vëmendjes së mediave pasi përfundoi në gjykatë.

Gazeta lokale “Journal de Saone-et-Loire” thekson se 56-vjeçari është regjistruar nga një kamera sigurie duke marrë katër shishe verë, pas së cilës punëdhënësi ka shkuar në polici.

Autoritetet më vonë ia kontrolluan shtëpinë hajnit, si dhe shtëpinë e nënës së tij dhe gjetën një skenë të pabesueshme, raporton Le Monde.

Ata gjetën katër shishe, por edhe 7000 të tjera që burri i mori nga kantina të ndryshme ku ishte i punësuar.

Ai dyshohet se e ka bërë këtë për 15 vitet e fundit dhe vlera totale e verës së gjetur është 500 mijë euro.

Nuk ka asnjë tregues se ai po shiste verë, tha prokurori vendas. Punëtori u lirua me kusht dhe do të dalë para gjykatësve gjatë muajve të ardhshëm.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat