167 aktakuza për një muaj në Ferizaj - Bota Sot
167 aktakuza për një muaj në Ferizaj

Ferizaj

167 aktakuza për një muaj në Ferizaj

Më: 1 prill 2019 Në ora: 10:42
Prokuroria Themelore në Ferizaj

Prokuroria Themelore në Ferizaj përmes një komunikate për media gjatë muajit mars 2019 ka ngritur gjithsejtë 167 aktakuza për raste të ndryshme penale.

Në Departamentin për Krime të Rënda janë ngritur 18 aktakuza, në Departamentin e Përgjithshëm janë ngritur 137, ndërsa në  Departamentin për të Mitur të kësaj prokurorie gjatë muajit mars janë shqiptuar 12 masa edukative.

Prokuroria Themelore në Ferizaj mbetet e përkushtuar për luftimin e kriminalitetit, ngritjen e efikasitetit, transparencës dhe llogaridhënies.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...