16 raste të dhunës në familje gjatë muajit shkurt në Ferizaj

Ferizaj

16 raste të dhunës në familje gjatë muajit shkurt në Ferizaj

Më: 4 mars 2024 Në ora: 14:39
Ilustrim

Në Policinë Rajonale të Ferizajt, gjatë muajit shkurt 2024, janë raportuar 16 raste të dhunës në familje, prej tyre :

– Ferizaj 11 raste,

– Shtërpcë 3 raste

– Shtime 1 rast dhe

– Hani i Elezit 1 rast

Ndërsa në muajin shkurt të vitit 2023 ishin të raportuara 20 raste të dhunës në familje, shkruhet në njoftim.

Tutje, Policia Rajonale e Ferizajt rastet e dhunës në familje i ka trajtuar në mënyrë profesionale nga policët primarë të stacioneve të policisë dhe me hetuesit rajonalë të Njësisë së Dhunës në Familje nga Sektori Rajonal i Hetimeve.

Ndërkaq, Policia Rajonale bën thirrje që rastet e dhunës të raportohen.

“Policia Rajonale e Ferizajt apelon tek qytetarët që të raportojnë rastet e dhunës në familje dhe fton qytetarët që të bashkëpunojnë më policinë. Për të gjitha rastet e dhunës në familje të njoftojnë menjëherë policinë, stacionin më të afërt,”

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat