Aliu: Me kontratën kolektive komunat po ngarkohen shumë

Ferizaj

Aliu: Me kontratën kolektive komunat po ngarkohen shumë

Më: 18 dhjetor 2023 Në ora: 12:51
Agim Aliu

Agim Aliu, kryetar i Ferizajt, njëherit kryetar i Asociacionit të Komunave të Kosovës, tha se me kontratën kolektive komunat po ngarkohen shumë.

Ai tha se kjo kontratë nuk është nënshkruar nga komunat e Kosovës.

Aliu për medium publik tha se me këtë kontratë komunat po ngarkohen shumë në aspektin buxhetor dhe kjo po barrë doi të jetë edhe në vitin 2024.

Kreu u komunave përmendi edhe rastin e komunave ku do të ketë probleme në investimet kapitale.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat