Muharrem Sfarqa zgjidhet kryetar i LDK-së në Ferizaj - Bota Sot
Muharrem Sfarqa zgjidhet kryetar i LDK-së në Ferizaj

Ferizaj

Muharrem Sfarqa zgjidhet kryetar i LDK-së në Ferizaj

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 15:16
Muharrem Sfarqa

Kuvendi zgjedhor i Degës së LDK-së në Ferizaj bëjnë të ditur se Muharrem Sfarqa, kryetari aktual ka ka marrë edhe një mandat për të drejtuar Degën e LDK-së në Ferizaj.

Sfarqa mori 66 vota ndërkaq kundërkandidati i tij Sahit Krasniqi ishte kandidat por nga 96 delegatë të pranishëm në Kuvend ai i mori vetëm 34 vota për verifikimin e kandidaturës që ishin të pamjaftueshme për të qenë kandidat për kryetar dhe për të hyrë në proces.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...