Ferizaj, një ditë pas zgjedhjeve – shkollat i kthehen punës - Bota Sot
Ferizaj, një ditë pas zgjedhjeve – shkollat i kthehen punës

Ferizaj

Ferizaj, një ditë pas zgjedhjeve – shkollat i kthehen punës

Më: 7 tetor 2019 Në ora: 09:23
Blerta Ahmeti

Një ditë pas zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Kosovës, qyteti i Ferizajt i është kthyer normalitetit.

Gazetarja Blerta Ahmeti ka bërë të ditur se ka vizituar shtatë qendrat e votimit (shkollat) në këtë qytet dhe ka parë se ato i janë kthyer mësimit.

“Sot qyteti i Ferizajt është më i lëvizshëm dhe dinamik. Sot kemi vizituar shtatë shkolla për të parë nëse janë larguar materialet zgjedhore – pamë se menaxhmenti i këtyre shtatë qendrave ishte përkujdesur që i gjithë materiali të mbetet jashtë shkollave”.

“Sot ka filluar mësimi në mënyrë të rregullt”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...