Mërgata zvicerane sjell karrige e banka në Ferizaj - Bota Sot
Mërgata zvicerane sjell karrige e banka në Ferizaj

Ferizaj

Mërgata zvicerane sjell karrige e banka në Ferizaj

Më: 12 tetor 2019 Në ora: 21:08
Ferizaj

70 banka dhe 80 karrige i  janë dhuruar shkollës fillore “Muharrem Shemsedini” në Fshatin e Vjetër të Ferizajt.

Krejt kjo erdhi me kontributin e mërgatës shqiptare, të cilët mblodhën fonde që ta ndihmojnë këtë mësonjëtore.

Donacioni erdhi nga shoqata humanitare CreAction Geneve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat