Kaq bukur është dekoruar Ferizaj për festa

Ferizaj

Kaq bukur është dekoruar Ferizaj për festa

Më: 4 dhjetor 2020 Në ora: 22:18
Ferizaj

Qyteti i Ferizajt ka marrë pamje të re në prag të festave të fundvitit. Drita të shumta kanë ndriçuar pjesë të tij.

Ishin fëmijët që sonte ndezën dritat në sheshin kryesor të qytetit. I pari i komunës, Agim Aliu shpreson që Viti i Ri të sjell shëndet e mirëqenie për çdo ferizajas.

Shkrimi i plotë në Facebook:

Mijëra drita u ndezën sonte nga duart e fëmijëve, nën tingujt e muzikës festive, për ta ndriçuar gëzimplotë, qiellin e Ferizajt në prag të festave të fundvitit.

Bashkë me të vegjëlit dhe prindërit e tyre, ecëm sheshit kryesor të qytetit, me gëzimin e sinqeritetin e paskaj që veq fëmijët mund të përçojnë, për t’i thënë lamtumirë edhe pak ditë 2020-tës e mirësevjen Vitit të Ri 2021 me përplot shëndet, mirësi, ditë të mbara e mirëqenie për çdo ferizajas.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat