61 vjeçari nga Ferizaj e kthen portofolin e humbur me para dhe dokumente

Ferizaj

61 vjeçari nga Ferizaj e kthen portofolin e humbur me para dhe dokumente

Më: 4 tetor 2021 Në ora: 08:56
Ilustrim

Shyqeri Hamidi, 61 vjeçar nga Ferizaj, i pa punësuar, ka gjetur dje një portofol me para dhe dokumente të humbura tek nënkalimi.

Portofoli i përkiste Ditika Zymberit , e moshës 31 vjeçare nga Gjilani.

Ai menjëherë portofolin e gjetur e ka dorëzuar në stacionin policor në Ferizaj.

Pas procedurave të verifikimit të pronares, në prani të policisë,  pronares Ditika Zymberit i kthehen paratë 47.00 € dhe dokumentet e saj.

Me këtë rast, Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, ka falënderuar qytetarin Hamidin për gjestin human dhe shembullorë me rastin e dorëzimit të portofolit të gjetur në stacionin e policisë.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat