Agim Aliu me rezultat të thellë prin në Ferizaj

Ferizaj

Agim Aliu me rezultat të thellë prin në Ferizaj

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 21:38
Agim Aliu

Sipas rezultateve të deri tanishme të KQZ, deri tani në Ferizaj janë numëruar 1.841/111.990 (64,15%) me Agim Aliun që vazhdon të merr fitoren më të madhe që PDK ka marr ndonjëherë në Ferizaj.

Konkretisht AGIM ALIU prin me 63.23 % të votave, ndjekur nga VALON RAMADANI nga LVV me gjithsej 24.99 % të votave, pas tyre renditet kandidatja e LDK, SIBEL HALIMI që ka marr deri tani 9.28 %.

Fare në fund është kandidati i AAK, ARBEN HALILI që ka marr deri tani 2.50 % të votave.

Këtë rezultat duket se nuk e ka pritur as vet Agim Aliu. Megjithëse ende vota për të numëruar, duket se shanset që të kontestohet fitorja e z. Aliu janë zero.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat