“Robt po lypshe me...” Eskalon debati në Ferizaj - Bota Sot
“Robt po lypshe me...” Eskalon debati në Ferizaj

Ferizaj

“Robt po lypshe me...” Eskalon debati në Ferizaj

Më: 22 shtator 2017 Në ora: 00:03
Ferizaj

Ishte miratimi i Planit Zhvillimor Komunal në Asamblenë e Ferizajt i cili ka shkaktuar sharje dhe dhunë fizike në këtë komunë.

Ishte Bashkim Fazliu nga Nisma Qytetare për Ferizaj, që kandidon për kryetar të Ferizajt i cili ishte kundër këtij plani.

Mirëpo situata eskaloi kur në foltore doli anëtari i LDK-së, Ramadan Baliu. Ky i fundit kritikoi Bashkim Fazliun për bashkëshorten e tij të cilën po e lejon të jetë pjesë e një ekzekutivit.  

Televizioni lokal i Ferizajt “Tema” nuk e ka lënë të shikohet se çfarë ka ndodhur më pas, ani pse ka realizuar një storje 8 minuta të gjatë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test