Prezantohen rezultatet e hulumtimit “Çfarë dëshiron diaspora” - Bota Sot
Prezantohen rezultatet e hulumtimit “Çfarë dëshiron diaspora”

Ferizaj

E martë, 16 tetor 2018

Prezantohen rezultatet e hulumtimit “Çfarë dëshiron diaspora”

Më: 31 korrik 2018 Në ora: 20:13
Prezantimi projektit “Çfarë dëshiron diaspora”

Projekti “Ditët e Diasporës” dhe në veçanti hulumtimin “Çfarë dëshiron diaspora” në Komunën e Ferizajt ka për qëllim përmirësimin dhe marrjen e ideve të reja, rritjen e cilësisë së aktiviteteve kulturore të cilat realizohen për diasporën.

Hulumtimi është fokusuar në tri fusha kryesore të sektorit të kulturës:

1. Pjesëmarrja në aktivitetet e kaluara dhe vlerësimi i tyre 

2. Rekomandimet për aktivitete të reja 

3. Nevoja për aktivitet praktike

Ky hulumtim do të shërbejë për përpilimin e programeve kulturore komunale, të cilat në periudhë afatgjate do të jenë të nevojshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test