Rregullohet oborri, çatia dhe disa klasë të shkollës teknike “Pjetër Bogdani” - Bota Sot
Rregullohet oborri, çatia dhe disa klasë të shkollës teknike “Pjetër Bogdani”

Ferizaj

E martë, 16 tetor 2018

Rregullohet oborri, çatia dhe disa klasë të shkollës teknike “Pjetër Bogdani”

Më: 11 gusht 2018 Në ora: 15:46
Rregullohet oborri, çatia dhe disa klasë të shkollës teknike “Pjetër Bogdani”

Drejtori i Arsimit në Ferizaj Afrim Llabjani ka vizituar Shkollën e Mesme Profesionale “Pjetër Bogdani” në Ferizaj, për të parë nga afër punimet që janë kryer në renovimin e kësaj shkolle, gjegjësisht ndërrimin e çatisë, renovimin e disa klasave dhe korridoreve si dhe rregullimin e oborrit të kësaj shkolle.

Drejtori Llabjani, ka vlerësuar punimet maksimalisht duke siguruar se ka mbështetjen e plotë të kryetarit të komunës, Agim Aliu për investime në objektet shkollore me theks të veçantë në ato profesionale për të nxitur edhe profesionistët e rinj të bëhen pjesë e kësaj shkolle.

Ky cikël investimesh në renovimin e objekteve shkollore po ndodh dhe ka përfunduar në disa shkolla, në përmbushje të kushtit bazik për arsim cilësor, kompletimit të infrastrukturës së objekteve shkollore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test