Rossi: Për fat të keq... - Bota Sot
Rossi: Për fat të keq...

Formula 1

Rossi: Për fat të keq...

Më: 22 maj 2020 Në ora: 14:40
Rossi: Për fat të keq...

Valentino Rossi është një legjendë e MotoGP. Nëntë herë është shpallur kampion bote 41-vjeçari italian, i cili ka miliona adhurues.

“Doktori” dëshiron të vazhdojë të jetë pjesë e pistave, por nuk ka marrë akoma një vendim për të ardhmen.

Nëse ndodh, nuk do të jetë pjesë e Yamaha, pasi skuderia japoneze ka vendosur t’i besojë Maverick Vinales dhe Fabio Quartararos. Rossi kërkohet nga Petronas, skuadra satelit e Yamaha, dhe flet rreth së ardhmes në një prononcim për sajtin zyrtar të MotoGP.

“Plani im ishte shumë i qartë: doja të prisja verën dhe të shihja nëse isha më kompetitiv se vitin e kaluar. Kjo është thelbësore për mua, dua të vazhdoj të garoj por vetëm nëse jam ende i fortë dhe i shpejtë. Për fat të keq, duke marrë parasysh situatën aktuale, duhet të marr një vendim pa provuar veten në pistë.

Kështu është më e vështirë, duhet të mendohem mirë dhe të shoh nëse e kam forcën dhe motivimin e duhur për të vazhduar. Petronas? Kam një mundësi të mirë me ta, janë një skuderi e re dhe e nivelit të lartë. I njoh djemtë që punojnë aty. Shans i mirë për mua, por nuk dua të shkoj aty me idenë sa për të zhvilluar sezonin e fundit dhe për t’u larguar më pas.

Nëse do të vijoj të jem pjesë e garave, do të jap 100% nga vetja. Dua të luftoj për ngjitjen në pod. Të shohim se çfarë do të ndodhë“, deklaron Valentino Rossi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat