Verstappen e mbylli vitin me fitore

Formula 1

Verstappen e mbylli vitin me fitore

Më: 13 dhjetor 2020 Në ora: 19:27
Verstappen e mbylli vitin me fitore

Max Verstappen e ka përfunduar vitin 2020 me fitore në Abu Dhabi.

Nuk ka patur histori në Abu Dhabi.

Pasi i ka mohuar Mercedes-it të fitonin çdo pole position të sezonit, Max Verstappen ka dominuar i pashqetësuar nga semafori i kuq te flamuri me kuti shahu çmimin e madh të fundit të Formula 1.

Mbrapa krahëve të pilotit holandez kanë përfunduar Valterri Bottas dhe Leëis Hamilton. Finlandezi e ka mbyllu Botërorin si nënkampion.

Alexander Albon ka dalë i katërti para Norris dhe Sainz: McLaren ka kaluar Racing Point për vendin e tretë me Konstruktorëve.

Zhgënjen Ferrari, me Leclerc dhe Vettel që e kanë mbyllur në vendin e trembëdhjetë dhe të katërmbëdhjetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat