Familja e Schumacher po shet pronat për kurimin e tij

Formula 1

Familja e Schumacher po shet pronat për kurimin e tij

Më: 11 prill 2021 Në ora: 10:35
Michael Schumacher

Michael Schumacher, shoferi legjendar i Formula 1, është në një gjendje të vështirë pas aksidentit të skijimit në 2013, dhe tani ka dalë një problem tjetër.

Për shkak të kostove të mëdha të trajtimit, gruaja e tij Korina u detyrua të reklamonte shitjen e një prone luksoze në të cilën ajo dhe burri i saj dikur kishin ëndërruar që ajo të jetonte në të kur ai të dilte në pension.

Prona ndodhet afër liqenit të Gjenevës dhe Schumacher e bleu atë ndërsa ishte pjesë në Formula 1.

Ylli i Formula 1 bleu fermën për rreth 3.5 milion euro dhe më pas e rinovoi atë.

Pastaj planet ndryshuan pak, kështu që të dy vendosën të formonin një stallë të vogël të vërtetë atje, por që kur ndodhi aksidenti, Korina kohët e fundit nuk pranonte të shkonte atje, dhe shtëpia ndonjëherë përdoret vetëm nga anëtarët e sigurimit të familjes Schumacher.

Prona tani po shitet për 5.87 milion euro dhe media njofton se agjenti i pasurive të patundshme e përshkruan atë si "një fermë prej 20,016 metra katrorë, e cila dikur ishte një mulli, dhe aktualisht është një pronë fantastike në një vend të qetë dhe të mbrojtur."

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat