Hamilton: Nuk ka përfunduar ende

Formula 1

Hamilton: Nuk ka përfunduar ende

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 12:21
Hamilton: Nuk ka përfunduar ende

Lewis Hamilton, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka paralajmëruar rivalët e tij, se beteja për titullin kampion bote në Formula 1 nuk ka përfunduar ende.

Ai u rendit i dyti në garën e fundit në Austin (Amerikë) dhe tashmë është 12 pikë pas Max Verstappen me Red Bull, që triumfoi në këtë pistë.

“Nuk ka përfunduar ende”, ka qenë mesazhi i Hamilton në rrjetet sociale, duke mbajtur lart moralin në prag të sfidës së radhës, pas 10 ditësh në Meksikë.

Deri në fund të sezonit janë ende edhe 5 gara, çka do të thotë se gjithçka është e mundur. Piloti britanik i Mercedes është në kërkim të titullit të tetë kampion.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat