Lamtumirë garave aktive

Formula 1

Lamtumirë garave aktive

Më: 14 nëntor 2021 Në ora: 15:12
Lamtumirë garave aktive

Valentino Rosi garoi për herë të fundit në Moto Gp. Legjenda e këtij sporti i dha fund karriers pas garës në Valencia, ku përfundoi në vend të 10.

Valentino Rosi garoi për herë të fundit në Moto Gp. Legjenda e këtij sporti i dha fund karriers pas garës në Valencia, ku përfundoi në vend të 10.

‘Doktori’ u prit me ovacione pasi kaloi vijën e finishit. Rosi e kishte paralajmëruar që kjo do të ishte gara e tij e fundit në karrierën e tij jubilare. Shumë personazhe të famshëm i dedikuan nga një urim italianit.

Valentino Rosi është padyshim legjendë e Moto Gp-së. Karriera e tij ka frymëzuar shumë pilotë të rinj dhe i ka sjellë një popullaritet mjaft të madh këtij sporti. Italiani ka marrë pjesë në 370 gara përgjatë karrierës së tij. Ai ka fituar 89 dhe ka qenë në podium 199 herë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat