Hamilton paralajmëron Verstappenin

Formula 1

Hamilton paralajmëron Verstappenin

Më: 25 nëntor 2021 Në ora: 12:57
Hamilton paralajmëron Verstappenin

Lewis Hamilton, 7 herë kampion bote në Formula 1, po duelon edhe këtë sezon për një tjetër titull.

Ai shpreson që këtë sezon të përsëritë rikuperimin që ai dhe Mercedes bënë ndaj Ferrarit dhe Sebastian Vettel në vitin 2017.

Piloti britanik mendon se njëvendëshja gjermane tashmë është më e fuqishme krahasuar me fillimin e mesit të sezonit dhe sipas tij kjo do t’i japë më shumë epërsi.

“Ne jemi përqendruar gjithnjë për të përmirësuar nivelin e makinës. Ky ishte një sezon konfuz, disa herë ishim superiorë e disa herë infmeriore ndaj Red Bull.

Rregullat e këtij viti hodhën poshtë gjithçka kishim ndërtuar ndër vite. Me kalimin e kohës arritëm të rikthejmë makinën pretendente të viteve të fundit. mendoj se Mercedes që kemi në dispozicion tani është një përbindësh”, tha Hamilton.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat