Hamilton më i shpejti 

Formula 1

Hamilton më i shpejti 

Nga: K.G. Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 18:19
Hamilton më i shpejti 

Shtatë herë kampioni i botës, britaniku Lewis Hamilton (Mercedes) është më i shpejti në provat e lira për Çmimin e Madh të Arabisë Saudite.

Pas britanikut, të cilit i nevojiteshin një minutë e 29,786 sekonda për një xhiro 6.1 kilometra të gjatë, ishte rivali i tij më i madh këtë sezon dhe aktualisht kryeson në renditjen e përgjithshme, holandezi Max Verstappen me vetëm 0.056 sekonda të kohës më të dobët.

Shoku i skuadrës së Hamiltonit në Mercedes Valtteri Bottas është i treti.

Çmimi i Madh i Arabisë Saudite, pritet me padurim nga dashamirët e Formula 1.

Verstappen ka tetë pikë më shumë se Hamilton në renditjen e përgjithshme dhe po ndjek titullin e tij të parë botëror.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat