Schumacher nuk heq dorë

Formula 1

Schumacher nuk heq dorë

Më: 28 dhjetor 2021 Në ora: 15:23
Schumacher nuk heq dorë

“Ëndrra ime është ajo që të dueloj për titullin kampion bote në Formula 1.

Mundësisht që sezonin tjetër. Ndoshta nuk duket real si objektiv duke parë rezultatet e këtij sezoni, por nëse nuk do të dëshiroja këtë gjë, atëherë nuk do të isha në Formula 1”.

Ka qenë ky komenti që dha sot Mick Schumacher, piloti 23-vjeçar i Haas, djali i 7 herë kampionit të botës, Michael Schumacher. Piloti i ri gjerman debutoi këtë vit në Formula 1 me Haas, makinë me të cilën do të garojë edhe vitin tjetër, ndërkohë që do të jetë edhe pilot rezervë i Ferrarit.

“Shpresoj që sezonin e ri të jemi më shpesh në zonën e pikëve dhe ky është objektivi për vitin tjetër. Të shohim nëse do ta arrijmë këtë objektiv që në garën e parë”, tha Mick Schumacher.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat