Verstappen më i shpejti

Formula 1

Verstappen më i shpejti

Më: 23 prill 2022 Në ora: 12:51
Verstappen më i shpejti

Max Verstappen me Red Bull ishte më i shpejti në pistën e Imola (Itali) pas përfundimit të dy sesioneve të para, duke siguruar kështu “pole” për garën sprint që do të zhvillohet ditën e shtunë.

Piloti holandez la pas kryesuesin e botërorit, Charles Leclerc me Ferrari, që do ta nisin garën sprint nga vija e parë.

Vija e dytë e nisjes është një surprizë, me Lando Norris (McLaren) dhe kevin Magnuszsen (Haas). Vetëm i 13-ti Lewis Hamilton me Mercedes, një vend pas Mick Schumacher.

Në vendin e 10-të do ta nisë garën sprint makina tjetër Ferrari e Carlos Sainz, ndërsa i shtati Sergio Perez me Red Bull.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat