Gazmend Demolli i gatshëm për rezultate kulmore në kampionatin e sivjetmë

Formula 1

Gazmend Demolli i gatshëm për rezultate kulmore në kampionatin e sivjetmë

Më: 4 maj 2022 Në ora: 13:23
Gazmend Demolli i gatshëm për rezultate kulmore në kampionatin e sivjetmë

Gazmend Demolli tashmë është ndër garuesit më konkurrues në automobilizmin e Kosovës, por në kampionatin e sivjetmë pritet të jetë edhe më shumë në qendër të vëmendjes. Gazi, sivjet do të garojë me Radicall SR8 LM me të cilën sigurisht pret rezultate kulmore.

“Veturën e kam përgatitur mirë dhe besoj se do të kem një kampionat të suksesshëm.

Sigurisht që edhe garuesit tjerë i kanë pretendimet e njëjta, por jam optimist për rezultate të mira”, ka thënë Demolli për faqen zyrtare të FASK-ut. Pritjet e tij janë shumë të arsyeshme nëse i shohim karakteristikat që i ka bolidi i tij.

“Makina ka motor V8 dhe fuqi prej 480 kuaj fuqi, ndërsa peshon 650 kilogramë”, ka bërë të ditur ai. Duhet theksuar se Radicall i ka kushtuar rreth 50 mijë euro, shumë kjo mjaft e lartë për një garues i Kosovës.

Duke i respektuar të gjitha garat dhe disiplinat, Gazi ka thënë se gara e parë në të cilën do të paraqitet me makinën e re do të jetë ajo në Ponikva të Maqedonisë së Veriut, pastaj në Çeki e kështu me radhë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat