Probleme për Verstappen

Formula 1

Probleme për Verstappen

Më: 7 maj 2022 Në ora: 12:29
Probleme për Verstappen

Në pistën qytetase të Majemi janë zhvilluar dy sesionet e para të provave të lira në Formula 1, ku ka befasuar makina Mercedes.

Piloti britanik George Russell ka qenë më i shpejti në pistë, duke dhënë kohën 1’29”938. Ai la pas Charles Leclerc me Ferrari, me një kohë të ngjashme me të britanikut.

Paraqitja e mirë e makinës kampione të botës ka befasuar të gjithë, por duket se modifikimet e sjella në Amerikë po japin rezultat, pasi edhe Hamilton u klasifikua në vendin e katërt.

Probleme për Max Verstappen., që nuk xhiroi në sesionin e dytë, për shkak të një problem me transmisionin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat