Drag Race shtyhet për një javë

Formula 1

Drag Race shtyhet për një javë

Më: 11 maj 2022 Në ora: 12:34
Drag Race shtyhet për një javë

Drag Race shtyhet për një javë!

Gara e madhe, Drag Race, e para për këtë vit në Kampionatin e Kosovës, e planifikuar të mbahet në këtë fundjavë, më 14 e 15 maj, është shtyrë për një javë dhe do të mbahet më 21 e 22 maj.

Për shkak të parashikimit të meteorologëve, sipas së cilëve në këtë fundjavë moti do të jetë me shi, Federata e Auto Sportit e Kosovës (FASK) ka vlerësuar se, është më mirë që gara të shtyhet për javën pasuese, në mënyrë që garuesit, zyrtarët e garës dhe shikuesit të kenë kushte më të mira dhe gara të ketë rrjedhë më normale.

FASK kërkon mirëkuptim nga të gjithë ata që kanë planifikuar që në garë të marrin pjesë në këtë fundjavë, por gjithsesi që vendimi është marrë me synimin që Drag Race të jetë një festë për të gjithë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat