I shpëton mrekullisht aksidentit

Formula 1

I shpëton mrekullisht aksidentit

Më: 13 maj 2022 Në ora: 17:15
I shpëton mrekullisht aksidentit

Marc Marquez është bërë edhe njëherë tjetër protagonist me aftësitë e tij në pistën e MotoGP-së.

Spanjolli ka arritur t’i shpëtojë mrekullisht një aksidenti të frikshëm në provat e lira të Çmimit të Madh të Francës falë aftësive të që ka treguar në manovrimin e shpejtë me motorin e tij.

Në videon e bërë virale shihet Marquez i cili duke marrë një kthesë të fortë afron gjurin pranë tokës duke krijuar kontakt, në atë moment piloti arrin të rifitojë kontrollin e motorit të tij duke ruajtur ekuilibrin dhe duke evituar në aksident të frikshëm.

Fansat e shpërndanë gjerësisht këtë moment në rrjetet sociale, duke vlerësuar aftësitë e 6-herë kampionit të botës në MotoGP..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat