Alarmi për Montekarlo

Formula 1

Alarmi për Montekarlo

Më: 24 maj 2022 Në ora: 12:06
Alarmi për Montekarlo

Max Verstappen nuk ka shumë kohë për të festuar triumfin në garën e Spanjës, pasi këtë fundjavë do të zbresë sërish në pistë, në garën qytetase të Montekarlo. Piloti i Red Bull arriti një fitore të vështirë në Barcelonë, teksa pati fat kur u tërhoq Charles Leccerc, ndërkohë që makina e tij Red Bull shfaqi probleme me sistemin DRS.

“Ishte një garë e vështirë, pasi fillimisht ola jashtë piste dhe më pas nuk funksiononte ashtu si duhet sistemi DRS. Ishte e sikletshme, pasi nuk kisha fuqinë e duhur për të parakaluar Russell. Kjo është një këmbanë alarmi, pasi kjo gjë nuk duhet të përsëritet në garën e radhës, do të na kushtonte shumë”, tha Verstappen.

“Arrita të ruaj qetësinë dhe përqendrimin në një garë ku nuk ishte e lehtë, pasi Ferrari e Mercedes ishin të shpejtë. Makinat ishte e shpejtë me gomat e buta, ndërsa me ato të mesme vuanim shumë.

Pra, duhen sistemuar ende shumë gjëra për garën e radhës dhe s’kemi shumë kohë”, u shpreh piloti holandez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat