Verstappen bën diferencën në shiun kanadez

Formula 1

Verstappen bën diferencën në shiun kanadez

Më: 18 qershor 2022 Në ora: 23:42
Verstappen bën diferencën në shiun kanadez

Çmimi i Madh i Kanadasë do të jetë edhe gara e 9 sezonale në Formula 1, teksa kampioni në fuqi i botës dhe kryesuesi aktual, Max Verstappen ia ka dalë të sigurojë kohën më të mirë në kualifikuese e do të niset i pari.

Piloti i Red Bull vendosi kohën më të mirë mes reshjeve të dendura të Montrealit dhe do të niset e pari, duke qenë qartësisht favorit për të triumfuar edhe në këtë garë e për të nisur arratinë në krye të renditjes.

Menjëherë pas tij, u rendit Fernando Alonso, që befasoi jo pak me Alpine-n e tij, ndërsa piloti i Ferrarit, Carlos Sainz, do të niset i treti, pasi vendosi një kohë pak më të mirë se Lewis Hamilton, që do të niset i katërti.

Vlen të theksohet se piloti monegask i Ferrarit, Charles Leclerc do të niset i fundit, pasi ndërroi turbon dhe u penalizua që para se të fillonin kualifikueset.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat