Gazmend Demolli i pari në kampionatin vendor

Formula 1

Gazmend Demolli i pari në kampionatin vendor

Më: 27 qershor 2022 Në ora: 01:39
Gazmend Demolli

Gazmend Demolli është fitues i garës Kulla 2022 për Kampionatin e Kosovës, derisa në Kampionatin e FIA CEZ u rendit i treti.

Demolli në garën e sotme pati kohën e përgjithshme prej 06:39.507 minuta, përfshirë dy vozitjet.

Në pozitën e dytë u rendit Ernest Daka me BMW M3 me kohë 06:47.352 minuta.

I treti në plasmanin e përgjithshëm të kampionatit vendor doli Valdet Kaçandolli me Suzuki Swift, me kohë 07:03:063 minuta.

Në konkurrencën ekipore, në pozitën e pare u rendit AMTKK, pozita e dytë i takoi AK Ferizajt, ndërsa e treta doli Prishtina Racing Team.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat