Red Bull pati disa probleme

Formula 1

Red Bull pati disa probleme

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 13:07
Red Bull

Për herë të parë këtë sezon të Formula 1, Max Verstappen nuk di as të fitojë dhe as të ngjitet në podium, pasi e mbylli garën e Silverstone në vendin e shtatë. Falë pikëve ai arrin të ruajë kreun e një avantazh të mirë ndaj rivalëve që e ndjekin pas.

Në këtë garë, makina Red Bull pati disa probleme, që e penalizuan kampionin e botës.

Duke analizuar situatën, piloti holandez tha: “Makina humbiste fuqi e pjesë vazhdimisht dhe kjo nuk duhej. Gjithsesi, vendi i shtatë nuk është për t’u hedhur, pasi ka edhe më keq”.

“Morëm pikë të rëndësishme dhe duhet të kënaqemi që e përfunduam garën. Dhashë maksimimin në pistë, ndaj nuk kam keqardhje. Shpresoj që këro gjëra të mos përsëriten më, pasi mund të penalizohemi edhe më keq.

Kjo s’është hera e parë këtë sezon që kemi probleme të tilla të vogla. Shpresoj të mos përsëriten më”, tha Verstappen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat