Ferrari do ta nisi 10 pozicione mbrapa

Formula 1

Ferrari do ta nisi 10 pozicione mbrapa

Më: 23 korrik 2022 Në ora: 15:28
Ferrari do ta nisi 10 pozicione mbrapa

Rruga po bëhet gjithmonë më e lehtë për kampionin e botës, Max Verstappen, i cili ndodhet 38 pikë përpara kundërshtarit të tij, Charles Leclerc.

Edhe këtë javë, hollandezi është treguar me mjaft fat, pasi piloti tjetër i Ferrarit, Carlos Sainz pati një problem në makinë dhe u detyrua të ndërrojë motorrin.

Kjo gjë është kundër rregullave të Formula 1 dhe për këtë arsye  spanjolli do të duhet të zbresë në 10 pozicione nga starti i garave.

Në këtë mënyrë, Sainz do ta ketë mjaft të vështirë për të ndihmuar shokun e skuadrës, Leclerc i cili do të duhet të përballet me Verstappen dhe Perez në garën e Austrisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat