Piloti gjerman i vendoste makinave që garonte emra vajzash

Formula 1

Piloti gjerman i vendoste makinave që garonte emra vajzash

Më: 29 korrik 2022 Në ora: 19:17
Piloti gjerman

Piloti gjerman i vendoste makinave që garonte emra vajzash!

Që të arrish të fitosh 4 tituj Botërorë, duke garuar me 350 kilometra në orë, sigurisht që duhet ta duash shumë makinën që nget, por në të njëjtën kohë ta bësh tënden, ta kuptosh se çfarë duhet përmirësuar kur diçka nuk shkon dhe si ta shfrytëzosh në maksimum që të dy së bashku, piloti dhe njëvendëshja të gjejnë suksesin.

Dhe diçka të tillë dinte ta bënte shumë mirë gjermani, i cili ka qenë i dashuruar me makinat që ka pilotuar, aq sa çdo vit, ato që rinovoheshin, u vinte nga një emër vajze, lidhur me karakteristikat që njëvendëshja kishte.

Dhe “vajzat” e Fetelit nga debutimi me “Toro Rosso” e deri te Ferrari nënvizohen në tabelën përkrah.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat